Вхід


  

Хмарка тегівГолосування

Чи цікавлять Вас новини, що публікуються тут?
 

База знань

Московських школярів підсадять на українські "ебуки" PDF Друк e-mail
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 
Новини - Огляд новин
Написав Олександр Буржунецький   
Неділя, 18 квітня 2010, 21:51

Автор Владислав Міхеєв

У новому 2010-2011 навчальному році в ряді московських шкіл пройде експеримент. У школярів і вчителів відберуть паперові підручники і нададуть натомість електронні рідери.

 

На даному етапі проект буде фінансуватися фондом "Російський глобус" за рахунок добровільних пожертвувань (втім, участь в експерименті вчителів і методистів буде оплачувати Департамент освіти Москви).


Ебук, який роздадуть школярам і вчителям, розроблений російсько-українським підприємством, найменування якого організатори експерименту поки не повідомляють. Проте вже відомо, що сам шкільний рідер називається "Дігітека", а основою для пристрою послужив відомий український девайс Pocketbook.


"Pocketbook, на мій погляд, один з кращих рідерів з усього, що робиться, - пояснив" Вебпланеті "визнаний експерт з гаджетів, менеджер інтернет-проектів і письменник Алекс Екслер. - База там, звичайно, китайська, як майже у всіх інших рідерів , крім Sony. Але Pocketbook відрізняється якісними програмними розробками. Якщо це вони будуть робити "Дігітеку", то можна припускати, що рідер буде цілком гідний ".


Розмір екрану "Дігітекі" збігається з розміром сторінки шкільного підручника. Оскільки інших рідерів такого формату на ринку в даний час немає, оцінити можливу вартість такого девайсу не так просто. Втім, як відзначають представники "Російського глобуса", пристрої швидко дешевшають і через кілька років вартість рідера буде порівняна з вартістю річного комплекту навчальної літератури. Якщо ебук прослужить хоча б 2-3 роки - економія буде суттєва.


На наше запитання про можливі перспективи шкільного експерименту Алекс Екслер відповів: "Якщо там не буде перегинів і традиційних нескінченних крадіжок, то ідея більш ніж здорова. Зараз весь світ поступово переходить на рідери. Вже пора відмовлятися від паперового анахронізму. Та й дітям буде на порядок зручніше носити із собою маленьку легку книжечку, в якій лежать усі підручники, ніж тягати ранець з купою пошарпаних посібників ".


У застосуванні електронних читалок експерт бачить й інші позитивні сторони: "Є ще один безперечний плюс, - додає Екслер. - В умовах рідера школярі не зможуть намалювати на сторінках підручників чоловічий статевий орган розмноження і примальовувати дідусеві Леніну вуса, що було б блюзнірством".


На жаль, незважаючи на очевидні переваги електрочиталок, подібний експеримент цілком може з тріском провалитися. Навіть якщо причиною труднощів не стане так званий "попив бабла", то можуть виникнути проблеми з "людським чинником". Застосування ебуків у суворих умовах російської школи цілком може наглухо застопорити навчальний процес - адже у школярів тепер з'явиться чергова відмазка "я не зробив домашку, тому що читалка глючила". Проблеми можуть мати місце і з вини вчителів похилого віку, які вічно будуть забувати зарядити девайс.

 

Джерело: Вебпланета

Останнє оновлення на Вівторок, 20 квітня 2010, 12:12
 

Цей вміст заблоковано. Ви не можете його коментувати.