Вхід


  

Хмарка тегівГолосування

Чи цікавлять Вас новини, що публікуються тут?
 

База знань

Програми "Вконтакте": що почому PDF Друк e-mail
Рейтинг Користувача: / 17
НайгіршеНайкраще 
Новини - Огляд новин
Написав Олександр Буржунецький   
П'ятниця, 04 червня 2010, 10:44

Про додатки "Вконтакте" і труднощі розвитку цього бізнесу "Вебпланета" писала півроку тому. Настав час повернутися до цього питання і поговорити конкретніше про цифри в цій сфері. Аудиторія соціальної мережі зростає, кількість грошей, які витрачають користувачі збільшується - і отже, інтерес до отримання доходу шляхом створення додатків стає все більше. Наскільки цей інтерес виправданий?

 

 

 

Скільки можна заробити

 

За запевненнями самої адміністрації "Вконтакте", «... За місяць можна створити додаток, що будуть щодня відвідувати мільйони людей. Кожен місяць програми приносять своїм творцям мільйони доларів ».

 

Більш конкретні цифри наводить газета Діловий Петербург:

 

«Несерйозні з вигляду забави приносять 27-річному програмісту до 500 тис. рублів у місяць. У Михайла чотири сервіси. Два з них "вистрілили". Ту саму гру "Гонки на клавіатурах" Захаренков розробив за півтора дня - в суботу вдень почав, а в неділю вже виклав в соціальну мережу ... Відомо, що додатки, що входять у топ-20, заробляють від 500 тис. до 10 млн рублів на місяць . У результаті рентабельність бізнесу перевищує 1000% ».

 

Тут, однак, майже нічого не говориться про витрати, а також про те, як саме можна отримувати заробіток з додатків. Тому йдемо далі.

 

Вартість створення додатку

 

В Інтернеті тільки починає набирати обертів послуга зі створення програм "Вконтакте". Ринок поки що молодий і є де розвернутися. На сайті free-lance.ru пропозиції починаються в середньому від 28 000 рублів. Вартість питання в компаніях трохи вище і середня ціна по ринку 40 000 рублів. Але цікаво, що ж говорять самі розробники додатків.

 

Створення додатків вконтакте
Leonid Evgen'evic Lubenko 10 грудня 2009 в 10:37
Загальна ціна маленького якісного проекту:
Flash-Developer в районі 5000-10000 рублів.
Кодер серверної частини в районі 4000-7000 рублів.
Дизайнер в районі 6000 рублів.
Художник в районі 6000 рублів.

 

Тепер підрахуємо: 10000 + 7000 + 6000 + 6000 = 29 000 рублів. Як бачимо, цілком співвідносно з середніми цінами по ринку додатків. Швидше за все, в майбутньому ця ціна буде трохи рости у зв'язку зі збільшенням попиту на даний продукт, але буде скоректована збільшенням пропозицій від компаній, які будуть входити на ринок.

 

Але охочі почати заробляти на додатках "Вконтакте" повинні пам'ятати про те, що тільки розробкою самої програми грошові вливання не закінчуються - відразу треба думати про покупку або оренду серверів, рекламу, роботу служби підтримки, розширення можливостей у майбутньому.

 

Монетизація додатків

 

Внутрішня віртуальна валюта "Вконтакте" називається голоси, саме в голосах отримують дохід творці додатків. Після вирахування комісій операторів зв'язку і систем електронних платежів "Вконтакте" отримує в середньому 6.4 рубля за кожен голос, куплений користувачем. Крім того, "Вконтактіе також перераховує розробникам додатків 100% доходу від розміщення цільових оголошень.

 

До речі, для розробників в соціальній мережі "Вконтакте" існує ціла «Партнерська модель між "ВКонтакте" і розробниками додатків». Найважливіше з опису роботи з голосами наступне - все, що заробляє додаток, в повному обсязі надходить на рахунок його творця. Але без комісії ці кошти можуть бути витрачені лише на внутрішні послуги, тобто:

 

- Подальше просування програм за допомогою таргетованої реклами "Вконтакте".
- Оренду серверів в дата-центрі "Вконтакте" для ваших програм.
- Оплату послуг інших додатків.

 

Якщо ж творець програми вирішив перевести в готівку голоси, то важливо пам'ятати про мінімум в 200.000 голосів і про те, що при переведенні в готівку голосів у рублі "Вконтакте" ділиться з розробниками у співвідношенні 50/50. При цьому всі сторони беруть на себе податки, якщо належні їм частки обкладаються податком.

 

Для тих, хто хоче продати менше 200.000 голосів, існує спеціальна платіжна система, організована компанією Robox. У цьому випадку вартість голосу складе близько 3 рублів - так заявляє адміністрація "Вконтакте". А ось що пишуть деякі розробники:

 

Висновок голосів через робокс
Данило ~ One Love ~ Зобов вчора о 17:10
Грабіж якийсь. По партнерській програмі, я повинен отримати 3.5р.
Робокс забирає собі 1р.
І я ще плачу 13% на користь Батьківщини-неньки.
Разом, в кращому випадку 1 голос = 2.15р (робокс періодично знижує курс).
Що за маячня взагалі?

 

Так, ще один ньюанс - щоб скористатися цією послугою, розробник повинен бути в Офіційній групі довірених розробників. На сьогоднішній день у ція група складається всього з 486 осіб, хоча і додатків всього трохи більше двох з половиною тисяч.

 

Якщо ж говорити про сірі схеми переведення в готівку голосів, то тут адміністрація соціальної мережі попереджає, що «... При спробах продажу голосів на чорному ринку ми будемо змушені блокувати не тільки рахунки, але і цілі групи програм, розміщених поміченими в цих діях розробниками».

 

Майбутнє ринку додатків

 

На сьогоднішній день програми "Вконтакті" створюються здебільшого силами незалежних програмістів. Поки що в цей процес не долучилися серйозні, досвідчені компанії, особливо компанії що займаються розробкою он-лайн ігор. Як тільки це відбудеться, зробити щось що заслуговує увагу буде складніше. Саме тому, зараз самий відповідний момент для тих, хто хотів би спробувати свої сили в розробці та впровадженні програм.

 

До речі, поки що більшість додатків - це робота, спрямована на витяг прямого прибутку. Але як розуміють багато, програми "Вконтакті" самі по собі можуть стати найпотужнішим інструментом вірусної реклами. Мені здається, майбутнє в тому числі і за великими компаніями, що замовляють програми, головна функція яких - це реклама товарів або послуг замовника.

 

Джерело: Вебпланета

Останнє оновлення на П'ятниця, 04 червня 2010, 11:22
 

Цей вміст заблоковано. Ви не можете його коментувати.