Вхід


  

Хмарка тегівГолосування

Чи цікавлять Вас новини, що публікуються тут?
 

База знань

IT - бізнес України втече до Грузії і Сколково? PDF Друк e-mail
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 
Новини - Огляд новин
Написав Олександр Буржунецький   
Середа, 23 червня 2010, 12:23

Уанет бурхливо обговорює проект нового Податкового Кодексу, запропонований нещодавно урядом України та оперативно прийнятий Верховною Радою в першому читанні. Судячи з настроїв, українські фрілансери - айтішники морально готуються бігти до Грузії або, в найгіршому випадку, в Сколково.

Експерти піддали критиці проштовхуваний Кабміном Податковий Кодекс по багатьом пунктам. Але найбільш неприємним для невеличких компаній, задіяних в IT -сфері, є список діяльності, на яку не поширюється спрощена система оподаткування. У цей список, що складається з 21 пункту, зокрема, потрапили оптова і роздрібна торгівля через Інтернет, діяльність з надання послуг Інтернет - провайдерів, діяльність у сфері інформатизації та надання послуг з доступу до мережі Інтернет.

 

Деякі експерти пророкують, що такі заходи призведуть до того, що частина підприємців підуть у тінь, а частина - закриють або продадуть свій бізнес.

 

У одному з онлайн -обговорень проекту вже пролунав заклик бігти до Грузії. Тут днями підготували законопроект, який передбачає мінімальні податки для іноземних компаній, задіяних у сфері інформаційних технологій. Законопроект просуває не хто-небудь, а уряд Грузії , тобто його можна розглядати як свого роду офіційну заяву про наміри.

 

В якості альтернативи Грузії українським айтішникам можна запропонувати російську "Кремнієву долину" в Сколково. Тут теж готують поблажки для іноземців - тобто, значить, і для українців теж , чи не так?

 

До речі, президент РФ Дмитро Медведєв хоче зробити Росію другою домівкою для не-росіян. "Росія повинна стати привабливою країною, куди будуть прагнути люди з усього світу в пошуках своєї особливої мрії, в пошуках кращих можливостей для успіху та самореалізації, які Росія зможе дати всім, хто готовий прийняти цей виклик і полюбити Росію як свій новий або як свій другий будинок. Такі цілі нашої модернізації ", - заявив він у минулу п'ятницю на Петербурзькому міжнародному економічному форумі.

 

Варто відзначити, що в пояснювальній записці до проекту Податкового Кодексу України теж згадується мета "створити сприятливі фіскальні умови щодо залучення прямих іноземних інвестицій ". Проте мета це одне, а її спосіб досягнення - зовсім інше. Адже там згадується і така мета як "покращення позиції України в глобальному рейтингу" простоти ведення бізнесу за показником "Сплата податків", але вже зараз лунають прогнози про те, що замість цього країна скотиться в рейтингу на останнє місце. А це, до речі, цілком можливо, так як зараз Україна займає за цим показником 181- у позицію з 183- х.

 

Джерело: Вебпланета.

Останнє оновлення на Середа, 23 червня 2010, 12:40
 

Цей вміст заблоковано. Ви не можете його коментувати.